Miałeś wypadek lub kolizję drogową?

Zaoszczędź czas i stres! Firma Autoblachen załatwi wszystkie formalności za Ciebie!

Nie chcesz tracić czasu i być obciążony setkami papierów i nieodebranymi połączeniami od ubezpieczyciela? Zostaw to nam, szybko i sprawnie realizujemy likwidację szkód powstałych na skutek drobnych stłuczek oraz poważnych kolizji. U nas wszystkie formalności zostaną załatwione bez zbędnej utraty czasu ze strony klienta.

Likwidujemy szkody z każdego Towarzysta Ubezpieczeń jak i róznież leasingów oraz banków. Opieka nad szkodą od dnia zgłoszenia do dnia zakończenia naprawy. Gwarancja na każdą naprawę wykonaną w naszym serwisie 

PZU SA, RESO, Proama, Liberty Ubezpieczenia , Skok ubezpieczenia, Link, Generali, Gothaer,, Concordia, Compensa, Inter, Risk, TUZ, Benefia, Aviva, Allianz, AXA Ubezpieczenia, Warta, HDI, MTU, Uniqa, Ergo Hestia i inne.

Naszym klientom zapewniamy:

 • Holowanie uszkodzonego pojazdu do naszego serwisu,
 • Kompleksową obsługę oględzin pojazdu przy udziale rzeczoznawców mobilnych
 • Kompleksową pomoc w procesie likwidacji szkód – zgłoszenie, likwidacja i naprawa (bez jakiegokolwiek udziału finansowego klienta)
 • Bezgotówkową likwidację szkody z OC oraz AC
 • Samochód zastępczy na czas naprawy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zgłoś Szkodę:

Etapy likwidacji szkody

Zaoszczędź czas i stres! Firma Autoblachen załatwi wszystkie formalności za Ciebie!

Warto zawsze mieć w samochodzie czysty druk oświadczenia o kolizji drogowej, w ten sposób nie zapomnisz o ustaleniu najistotniejszych danych, o co nietrudno w stresującej sytuacji. Jeśli jesteś poszkodowanym nie zapomnij ustalić zakładu ubezpieczeń i numeru polisy sprawcy, to pozwoli zgłosić szkodę bezpośrednio do właściwego ubezpieczyciela.

Najistotniejsze informacje, które obowiązkowo powinny znaleźć się w oświadczeniu to:

 • Dane uczestników kolizji (imiona i nazwiska, adresy oraz numery telefonów, dane wynikające z prawa jazdy lub dowodu osobistego – nr dokumentu, data wydania),
 • Dane polisy sprawcy – nazwa zakładu ubezpieczeń i numer polisy, okres jej ważności (koniecznie zwróć uwagę, czy w dniu szkody umowa jest ważna),
 • Opis zdarzenia, opis uszkodzeń, oświadczenie sprawcy co do odpowiedzialności za kolizję lub przy wizycie Policji numer sprawy, który organ nada na miejscu zdarzenia
 • Podpisy sprawcy
 • O pozostałych dokumentach, wymaganych przez konkretnego ubezpieczyciela, dowiedzą się Państwo w naszym Serwisie
 • Gdy policja zatrzyma dowód rejestracyjny w trakcie kolizji zobowiązana jest wydać pokwitowanie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (jest to bardzo ważny dokument, który jest niezbędny przy dalszej likwidacji szkody).

 

Jeśli sprawca nie chcę przyznać się do winy niezbędne jest powiadomienie policji by rozstrzygnęła spór między sprawcą a poszkodowanym!

Od momentu zgłoszenia szkody zakład ubezpieczeń ma 30 dni na wypłatę odszkodowania. Jeśli w tym terminie nie uda się ustalić wszystkich okoliczności zdarzenia, a w szczególności odpowiedzialności ubezpieczyciela lub wysokości odszkodowania, wypłaca się je w terminie 14 dni od dnia, w którym ustalenie tych okoliczności było możliwe. Oczywiście w interesie ubezpieczonego jest jak najszybsze uzyskanie należnego odszkodowania. Dlatego wraz ze zgłoszeniem szkody warto przekazać do zakładu ubezpieczeń pełną dokumentację z nią związaną, którą Państwu wskażemy, pomożemy uzupełnić i wyślemy do Towarzystwa ubezpieczeniowego za państwa pod właściwy adres e-mail wtedy mają Państwo 100% pewność że wszystkie dokumenty są kompletne i nie będziemy wracać nie potrzebnie do kwestii papierkowej powtórnie, co niepotrzebnie wydłuża proces likwidacji szkody.

Gdy zakupiłeś samochód na kredyt lub leasing, procedura zgłoszenia szkody nie zmienia się i wygląda dokładnie tak jak powyżej, jest jednak jedna mała różnica. Ważną kwestią oprócz wszelakiej dokumentacji jest zgoda z banku lub leasingu na naprawę pojazdu oraz wypłatę odszkodowania, która zostaje po stronie KLIENTA, ponieważ tylko on jako UŻYTKOWNIK pojazdu jest uprawniony do załatwienia takiego dokumentu. W którym Etapie likwidacji szkody potrzebna jest zgodna z banku lub leasingu? Dopiero, gdy TU zaakceptuje koszty naprawy według sporządzonego przez nas kosztorysu. Zaakceptowany kosztorys oraz pełnomocnictwo na nasz Serwis przekazujemy Państwu i na podstawie tych dokumentów zgoda jest bardzo szybko wydawana przez bank.

SZKODA Z OC – SZKODA NIE Z TWOJEJ WINY

Samochód zastępczy udostępniamy klientom bezpłatnie na czas naprawy, jeśli samochód jest NIEJEZDNY (zatrzymany dowód rejestracyjny, uszkodzony reflektor, przebita opona, urwane lusterko, itp.) klient otrzymuje samochód od dnia kolizji do dnia zakończenia naprawy pojazdu w naszym Serwisie.

SZKODA Z AC – DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE AUTOCASCO

Oczywiście na życzenie klienta udostępniamy pojazd zastępczy na czas naprawy odpłatnie. Należy nas o tym poinformować wcześniej w celu rezerwacji pojazdu.

Jeśli wartość naprawy przekracza od 70 % wartości pojazdu szkoda rozliczona jest jako całkowita.

Oferujemy odkup uszkodzonych samochodów po szkodzie całkowitej. Jeśli cena jaką zaoferujemy będzie klienta satysfakcjonowała wtedy pozbywają się się on dalszych problemów związanych ze zbyciem pojazdu dzwonieniem do oferenta i oczekiwanie na jego przybycie.

Scroll to Top
Przewiń do góry